• 23 lipca 2018
Gałczyńska Szurek Bożena – Klasztor Zapomnienia

Klara jest Polką, która spędziła dzieciństwo i wczesną młodość w Grecji. Jako policyjny psycholog uczestniczy w śledztwie mającym rozwikłać zagadkę szokującej zbrodni popełnionej na mnichu. Jej powrót do kraju Homera ożywia upiory z przeszłości, o których pragnęła zapomnieć. Pamiętnik nieżyjącego ojca, odnaleziony przez nianię, rzuca nowe światło na wydarzenia sprzed lat. Jaki sekret skrywa półwysep Athos, że grecka policja staje się bezradna i musi prosić o pomoc Interpol? Kim jest tajemniczy mnich Konstantinos? Kogo naprawdę kochał ojciec Klary? Nowe, poprawione wydanie powieści obyczajowo-sensacyjnej, która po raz pierwszy ukazała się pod tytułem „Monachos”.

Bożena Gałczyńska-Szurek – wiolonczelistka i wielbicielka teatru. Praca w zespole Marka Grechuty, a także liczne podróże zainspirowały ją do podjęcia prób dziennikarskich i literackich. Wydała cztery książki. Najnowsza powieść „Cierpkie winogrona” weszła na rynek wydawniczy w 2017 roku wraz z „Krętą drogą do nieba” (wydanie pierwsze pt. „Tajemnice greckiej Madonny”, 2010 r.), „Klasztorem zapomnienia” (wydanie pierwsze pt. „Monachos”, 2013 r.) oraz powieścią „Wieczność bez ciebie” (wydanie pierwsze 2014 r.). Od 2015 roku na scenie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie Teatr MIST wystawia jej komedię kryminalną zatytułowaną „Żabka”.