W ramach Ogólnopolskiej Kampani "Cała Polska Czyta Dzieciom" Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przygotowała dla swoich czytelników szereg atrakcji.

31.05. godz. 9.30 "Stoi na stacji Lokomotywa…" inauguracja Tygodnia Czytania na skwerku przed biblioteką, przedstawienie w wykonaniu TWU, "Zawód z pasją" – jako gość specjalny czyta fragment książki pt. "Piękna i potwór" – kierownik USC Mirosława Meisel

01.06. godz. 16.30 "Bajowy Rynek czyli czytanie przy zegarze słonecznym" – Wodzisławki Rynek czytają bibliotekarze, gry, zabawy i inne atrakcje (w razie deszcze zajęcia odbędą się w Bibliotece). Serdecznie zapraszamy!!!

2.06. godz. 9.30 "Zawód z pasją" czyta książkę pt. "Dżok" – lekarz weternarii Bożena Kopytko

godz. 10.00 "W krainie cudowności" przedstawienie w wykonaniu uczniów z SP nr 2 pod kierunkiem Joanny Mańka

4.06. godz. 11.30 "Czytające przedszkolaki" spotkanie w PP nr 5, czytają bibliotekarze fragment książki pt. "Dzień dziecka w Bullerbyn"