• 21 września 2016
JAROSZYŃSKI KRZYSZTOF - STAROŚĆ. BOŻE! TO JUŻ?

Krzysztof Jaroszyński. Rocznik 1953. Był autorem i wykonawcą swoich tekstów w magazynie 60 minut na godzinę. Od 1976 roku w kabarecie Pod Egidą jako autor i wykonawca. Pisał tam teksty dla siebie, Fronczewskiego, Pszoniaka, Gajosa, Pietrzaka i innych. Od 1988 tworzył seriale komediowe. Najpierw Graczykowie, potem Buła i spóła, Synowie i wreszcie Daleko od noszy, który cieszył się największym uznaniem – powstało ćwierć tysiąca odcinków.

W 2012 napisał, wyreżyserował i wystawił w Warszawie swoją pierwszą komedię teatralną Sextet czyli Roma i Julian. Nagrodzony był sześciokrotnie “Melonikiem Charliego” na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku 2003-2011.

Płyta zawiera literackie adaptacje utworów scenicznych Krzysztofa Jaroszyńskiego:

1. Starość. Boże! To już?
  2. Roma i Julian
  3. Koniec świata o 6-tej
  4. Przebój sezonu
  5. Od kuchni