Tarantula

Książka posłużyła jako scenariusz do filmu "Skóra, w której żyję" Pedro Almodóvara.
Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki "The Man I Love" stał się dla nich sposobem na wyrażanie nienawiści w najczystszej postaci? To książka, w której rozpacz przenika się z perwersją. To historia kata i jego ofiary. Tylko dla dorosłych.

Thierry Jonquet – urodzony w 1954 roku w Paryżu przedstawiciel nurtu francuskiej literatury noir. Głównym źródłem jego inspiracji są artykuły z codziennych gazet, czyli jak mówi sam autor, "barbarzyństwo świata, w którym żyjemy". Za swoje powieści kryminalne i książki dla dzieci otrzymał wiele literackich nagród.

Można zobaczyć ekranizację powieści w reżyserii Pedro Almodóvara zatytułowaną "Skóra, w której żyję". W rolach głównych występują Antonio Banderas, Marisa Paredes i Elena Anaya.

Nieduża to książeczka, ale dzieje się w niej więcej, niż w opasłych powieściach. I niczego nie da się przewidzieć, tak misterna jest intryga. Absolutne zaskoczenie, dla którego warto sięgnąć po tę powieść z gatunku literatury noir.
"Angora"

Pomysłowa, elegancka, a zarazem przerażająca powieść.
"The Washington Post Book World"