King[4]

Pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło. Przebudzenie to mroczna, wciągająca powieść amerykańskiego mistrza horroru – o uzależnieniu, fanatyzmie i o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia…
Przenosimy się do niewielkiej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu. Mały chłopiec bawi się żołnierzykami, gdy niespodziewanie pada na niego cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi nieznanego mężczyznę. To Charles Jacobs, nowy pastor, który wraz z żoną przyjechał do miasteczka. Nikt nawet nie przypuszcza, jak duże zmiany zajdą w życiu lokalnej społeczności… Wszyscy mężczyźni skrycie podkochują się w pięknej pani Jacobs, a kobiety oczarowane są wielebnym Jacobsem – także matka Jamiego i jego ukochana siostra Claire. Samego chłopca połączy z pastorem szczególna więź… Kiedy w rodzinie Jacobsów dochodzi do tragedii, charyzmatyczny kaznodzieja zaczyna przeklinać Boga i szydzić z wiary. Zszokowani parafianie zmuszają go, by opuścił miasto. Mija wiele lat. Jamie, który od trzynastego roku życia nie rozstaje się z gitarą, podróżuje z koncertami po całym kraju. Wiedzie tułaczy żywot rockandrollowego muzyka, uciekając od traumatycznej przeszłości. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, osamotniony i zrozpaczony – ponownie spotyka Charlesa Jacobsa. Będzie to miało poważne konsekwencje dla obu mężczyzn. Ich relacja przerodzi się w mroczny pakt, a Jamie odkryje, jak wiele znaczeń ma słowo "przebudzenie".
Śledzimy losy bohaterów przez pięć dekad, podążając do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. Przebudzenie to prawdziwe arcydzieło, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne czy Edgar Allan Poe.