• 9 grudnia 2016
Kopciuszek 9

Dzień świętego Mikołaja to jeden z najmilszych dni w roku.  Tym razem prezent od Świętego Mikołaja dotarł z lekkim opóźnieniem, bo 9 grudnia. Jak zwykle w naszej bibliotece, tegoż właśnie dnia najmłodsi czytelnicy doświadczyli niesamowitej przygody uczestnicząc w inscenizacji słynnego “Kopciuszka”, wykonanego przez teatr KRAK-ART z Krakowa. Losy Kopciuszka widownia śledziła z zapartym tchem. Mali śmiałkowie mogli poczuć się częścią tej opowieści, biorąc od czasu do czasu aktywny udział w niesamowitej przygodzie. Dzieci pomagały Kopciuszkowi pozbierać rozsypane ziarenka grochu, zamieniły przy pomocy wróżki umorusaną dziewczynkę w księżniczkę ubraną w przepiękną suknię. Nie obyło się także bez balu zorganizowanego przez księcia, oraz wytrwałych poszukiwań właścicielki zagubionego pantofelka. Zwieńczeniem wspaniałej zabawy były wspólne tańce i zabawa. Miejmy nadzieje że w przyszłym roku Mikołaj także nie zapomni o sprawieniu nam prezentu. Na kolejne spotkania z teatrem zapraszamy w okresie ferii zimowych – szczegóły na naszej stronie internetowej już wkrótce.