KORCZAK JANUSZ - BANKRUCTWO MAŁEGO DŻEKA

Powieść, która w atrakcyjnej formie przybliża uczniom szkoły podstawowej reguły przedsiębiorczości. Jak nauczyć się gospodarowania pieniędzmi? Najlepiej na przykładzie sukcesów i porażek rówieśnika.

Dżek Fulton, trzecioklasista, podejmuje się bardzo ryzykownego zadania: prowadzenia szkolnej kooperatywy. Marzy, by zostać kupcem, i do spraw finansowych podchodzi z powagą. Dorośli – pełni podziwu dla jego zaangażowania – okazują mu wsparcie. Czy chłopcu uda się uniknąć bankructwa?

Książka, opublikowana po raz pierwszy w 1924 roku, przekazuje uniwersalne zasady ekonomii i dzięki temu jest wciąż aktualna. Świetna i pełna humoru opowieść dla dzieci. Sam Korczak mówił: to powieść amerykańska i finansowa. Posłowie: Jerzy Hausner. Czyta Tomasz Sobczak.