• 11 stycznia 2016
Królewna Śnieżka – Teatr Art.Re 2

Tegoroczne biblioteczne spotkania z teatrem rozpoczęte. Dzisiaj w sali multimedialnej biblioteki głównej oraz w trzech jej filiach – na os. XXX-lecia, w Jedłowniku i Radlinie dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym Królewna Śnieżka w wykonaniu aktorów teatru ART- RE z Krakowa. Najmłodsi mieli okazje przypomnieć sobie piękną baśń braci Grimm w wykonaniu krakowskiego teatru. Uczestnicy naszego spotkanie nie tylko oglądali, ale razem z aktorami współtworzyli spektakl poprzez bezpośredni udział w niektórych scenach teatralnych – posprzątali chatkę oraz zagrali postaci skrzatów – bajkowych krasnali. Poza baśniową fabułą nie zabrało również w przedstawieniu odnośników do współczesności, a mianowicie że zbyt dużo czasu spędzamy przed telewizorem, że musimy uważać na nieznajomych oraz jak ważne jest pomaganie i wspieranie innych… Na koniec aktorzy przygotowali wspólną zabawę. Uśmiech na buziach dzieci to potwierdzenie, że zabawa z Teatrem Art-Re jak zwykle była niezwykle udana!