Warning: getimagesize(//wp-content/uploads/2015/07/nocne-%C5%BCycie.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 121
Nocne życie

Fascynująca książka autora bestsellerowej "Rzeki tajemnic". "Nocne życie" to napisana z rozmachem opowieść o wiernych przyjaciołach i zaciekłych wrogach, bezwzględnych przemytnikach rumu i mrocznych femme fatale, cytujących Biblię ewangelistach i okrutnych członkach klanu, walczących o przeżycie i swój udział w amerykańskim śnie.
Dennis Lehane przenosi nas do Bostonu szalonych lat dwudziestych. Alkohol leje się strumieniami, kule świszczą w powietrzu, a pewien człowiek zamierza odcisnąć swój ślad na tym świecie. Trwa prohibicja. Wciąż pojawiają się kolejne nielegalne gorzelnie i szemrane lokale nadzorowane przez gangsterów i sprzedajnych policjantów.
Bohaterem "Nocnego życia" jest Joe Coughlin, najmłodszy syn znanego w mieście kapitana policji. Chłopak już dawno odrzucił surowe zasady, w których go wychowano. Teraz, gdy drobne kradzieże z dzieciństwa odeszły w przeszłość, zajął się pracą dla najgroźniejszych bostońskich gangsterów. Robi to dla zysku i dreszczu emocji. Jednak życie po stronie mroku ma wysoką cenę. W czasach, gdy bezwzględni ludzie, mający do dyspozycji pieniądze, nielegalny alkohol i broń, walczą o władzę, nie można ufać nikomu. Buntowników takich jak Joe może spotkać tylko jedno: przedwczesna śmierć. Ale ludzie jemu podobni, nie bacząc na nic, zamierzają żyć pełnią życia aż po ostatni dzień. Joe rozpoczyna niezwykłą wspinaczkę po szczeblach organizacji gangsterskiej. Los rzuci go z Bostonu czasów jazzu do tętniącej życiem dzielnicy łacińskiej w Tampie i na słoneczną Kubę…
"Nocne życie" to oszałamiająca opowieść o wielkiej miłości i zemście. To historia zdrady, przebaczenia, muzyki i śmierci, przywracająca do życia czasy, gdy popełnienie grzechu było powodem do świętowania, a występek uważano za cnotę obywatelską.
"Nocne życie" to "Ojciec chrzestny" dla ludzi myślących. Stephen King
To bezsprzecznie i pod każdym względem magnetyczna powieść – przestępstwo, rodzina, namiętność, zdrada, a to wszystko na przedstawionym z dbałością o najdrobniejsze szczegóły tle historycznym. "Booklist"