Warning: getimagesize(//wp-content/uploads/2015/07/leena.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 121
Leena

"Gdzie się podziały dziewczęta?" to kolejna powieść z bestsellerowej serii o śledztwach Marii Kallio. Policjantka wraca ze stresującego i pełnego niebezpieczeństw służbowego wyjazdu do Afganistanu. Nie może jednak odpocząć po podróży, ponieważ od razu musi się zmierzyć ze sprawą zniknięcia w Espoo trzech młodych muzułmanek. Wkrótce w śniegu zostaje znalezione ciało szesnastoletniej Iranki – Noor, uduszonej własną chustą. Czy te cztery przypadki coś łączy? Czy dziewczęta padły ofiarą seryjnego mordercy? A może to ich rodziny mają coś wspólnego z tajemniczymi zaginięciami? Wszystko zdaje się wskazywać na zabójstwa honorowe, ale pojawia się też trop prowadzący w zupełnie innym kierunku…
Powieść "Gdzie się podziały dziewczęta?" stanowi surowy opis zderzenia odmiennych tradycji we współczesnej, wielokulturowej Finlandii. Kto ma rację w sytuacji, w której dochodzi do konfrontacji dwóch prawd?
Niezwykła umiejętność Leeny Lehtolainen – połączenie wciągającego kryminału z dobrze opowiedzianą historią o naszych czasach – jest znakiem firmowym pisarki (…). Czapki z głów, kto je nosi. "Lapin Kansa"
Leena Lehtolainen (ur. 1964) – jedna z najpopularniejszych fińskich autorek kryminałów, krytyk literacki i badaczka literatury. Jako powieściopisarka zadebiutowała niezwykle wcześnie – miała wówczas zaledwie dwanaście lat. Sławę i uznanie przyniosła jej seria kryminalna o prawniczce i policjantce Marii Kallio.