• 17 października 2017
LOUATAH SABRI - DZIKUSY 1. FRANCUSKIE WESELE

Ironiczna i nieprzewidywalna mieszanka thrillera politycznego i rodzinnej sagi, która wciąga jak najlepszy serial.

Paryż. Na plakatach i billboardach uśmiechnięta twarz zapewnia Francję, że “przyszłość jest teraz”. Po raz pierwszy w historii prezydentem może zostać imigrant z Algierii. Tymczasem w podparyskim Saint-Etienne gwarną, algierską rodzinę Nerrouche trawi gorączka ślubnych przygotowań. Wszędzie czuć radosne podniecenie. Tylko młodego Karima, świadka pana młodego, dręczy rosnący niepokój, którego przyczyny nikt nie rozumie. Nim miną 24 godziny, losy szalonego rodu i politycznej nadziei kraju skrzyżują się z wielkim hukiem.

Sabri Louatah, okrzyknięty przez krytyków w kraju i za granicą jednym z najwybitniejszych pisarzy na równi z Balzakiem, Tołstojem czy Franzenem, tworzy porywający obraz wielokulturowego społeczeństwa nękanego rozłamami politycznymi, bezrobociem, problemami kolejnych pokoleń imigrantów, z zagubioną młodzieżą i obietnicami bez pokrycia, którymi chętnie rzucają rządzący. Czyta Marcin Popczyński.