Już po raz siódmy Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim bierze udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. W tym roku został on objęty patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego, a odbywa się pod hasłem wiodącym: "Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy".

W ramach Tygodnia Bibliotek proponujemy naszym czytelnikom szereg imprez, które odbywać się będą zarówno w centrali jak i w filiach bibliotecznych. Zapraszamy na spotkania autorskie z Wandą Chotomską, Ewą Chotomską, Barbarą Gawryluk, Joanną Olech, a także na wiele imprez towarzyszących, które dla Państwa przygotowaliśmy! Szczególy w "harmonogramie imprez".