Mickiewicz

Przełomowe, zarówno dla twórczości samego autora, jak i całej literatury polskiej „Ballady i romanse”, zostały napisane na początku XIX wieku. Wiersze nie mające odpowiednika we wcześniejszym piśmiennictwie polskim, przepełnione są magią i tajemniczością. Wspaniałe utwory będące manifestem polskiego romantyzmu teraz w wersji audiobook wraz z opracowaniem. Lektura z opracowaniem i audiobookiem prezentuje lektury uwzględnione w programach nauczania szkół wszystkich typów i szczebli.
Książki zostały opracowane przez nauczycieli specjalistów zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

Każda z nich zawiera:
• starannie przygotowany, opatrzony przypisami pełny tekst utworu,
• oznaczone symbolami graficznymi komentarze do tekstu, zamieszczone na marginesach,
• biogram autora,
• streszczenie utworu,
• obszerne, wyczerpujące omówienie treści i problematyki,
• wnikliwe charakterystyki bohaterów,
• tematy i plany najczęściej pojawiających się wypracowań związanych z lekturą,

Do każdej książki gratis dodany został audiobook w przyjaznym formacie mp3, zawierający pełny tekst lektury oraz opracowanie. Do nagrania głosu użyczyli znakomici polscy aktorzy i lektorzy: Olgierd Łukaszewicz- lektura, Krystyna Czubówna – opracowanie