Od Mieszka I Do Jana Pawła II - Nadzieje I Rozczarowania 1794-1815

Seria Multimedialna historia Polski. Od Mieszka I do Jana Pawła II to zbiór 30 przewodników, które w ciekawy sposób przeprowadzą Cię przez historię Polski., poczynając od jej chrztu, aż po rok 2005. Napisane zrozumiałym językiem książki przybliżą Ci charakter epoki, wyjaśnią zawiłości dziejowe, przypomną najważniejsze wydarzenia dotyczące naszego państwa. czytelny układ, przejrzyste kalendarium oraz słowniczki ułatwią Ci tę historyczną wędrówkę, a liczne anegdoty i ilustracje sprawią, że poznawanie historii stanie się przyjemnością. Do każdej książki dodana jest płyta CD zawierająca archiwalne nagrania Polskiego Radia, wkomponowane w żywą i zajmującą opowieść. Płyty wzbogacone są o program do odtworzenia na komputerze, który umożliwia odbycie wędrówki po osi czasu oraz zwiedzanie galerii postaci.

1. Targowica. Wojna w obronie Konstytucji
  2. Drugi rozbiór Polski
  3. Powstanie kościuszkowskie
  4. Trzeci rozbiór Polski i abdykacja króla
  5. Pierwsze organizacje niepodległościowe
  6. Legiony Polskie
  7. Próba Ugody z zaborcami
  8. Francuska szansa
  9. Z Napoleonem na dobre i złe
  10. Kongres Wiedeński a sprawa polska
  11. Królestwo Polskie
  12. Sukcesy gospodarcze Druckiego-Lubeckiego

Komentuje prof. dr hab. Jacek Staszewski, prof. dr hab. Andrzej Szwarc. Lektorzy: Maciej Gudowski, Andrzej Krusiewicz.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 811