• 6 sierpnia 2018
Dwie Siostry 9

Literackie podróże małe i duże… START! Już o poranku rozpoczęliśmy sierpniowe zajęcia wakacyjne w Bibliotece. Pierwszego dnia spotkaliśmy się z dwiema dziewczynkami, jedną dobrą i pracowitą a drugą złą i leniwą… Spektakl teatralny pt. Opowieść o dwóch siostrach to adaptacja baśni Janiny Porazińskiej Dwie Dorotki, która opowiada o nagrodzie, jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie. Przedstawienie ukazało dzieciom, że nie wszystko złoto co się świeci, zawsze jest czas by naprawić krzywdę, którą się wyrządziło. Potrzeba tylko dobrych chęci. Aktorzy teatru „Bajkowe Skarbki Śląska” przygotowali dla przybyłych gości niespodziankę! Po pouczającym, kolorowym i wesołym występie, dzieci zostały zabrane w podróż piracką, gdzie miały okazję zamienić się w groźnych piratów i wypatrywać ukrytych skarbów przez lunetę. Zabawy przy muzyce zakończyliśmy z dużą dawką uśmiechu i energii. Na kolejne spotkania w ramach akcji Lato w Bibliotece zapraszamy już jutro do Działu Dziecięcego. Na zajęciach plastyczno-literackich, spotkamy Pippi i wykonamy dla niej… mega kolorowe i odjazdowe skarpetki!