• 8 lutego 2016
GROBEL LAWRENCE - AL PACINO. ROZMOWY

Autobiografia Ala Pacino w formie rozmowy z Lawrencem Grobelem. Wywiady z lat 1979-2005. Posłowie z 2014 roku.

Al Pacino zawsze uciekał od rozmów z prasą – dla Grobela zrobił wyjątek. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat Al Pacino udzielał mu wielokrotnie wywiadów – przez lata zawiązała się pomiędzy nimi bliska przyjaźń. Rozmawiali oczywiście o filmach, pracy nad kolejnymi rolami, ale też o dzieciństwie aktora, jego prywatnym życiu i rodzinie. Grobel i Pacino pozostawiają tylko parę tematów tabu, mówią szczerze niemal o wszystkim: nocnych eskapadach do klubów jazzowych, garściach valium połykanych na ceremonii rozdania Oscarów, o miłości do Nowego Jorku

Ojciec chrzestny, Człowiek z blizną, Adwokat diabła – te role i wiele innych zapewniły Pacino trwałe miejsce w historii kina. Osiem razy nominowany do Oscara – nagrodę otrzymał w końcu za rolę w Zapachu kobiety. Mimo to wciąż woli pracę na deskach teatru od studia filmowego. Chętnie zajmuje się produkcjami niezależnymi. Jego życie pełne jest pasji, a największą jego miłością pozostaje Szekspir. Czytają: Roch Siemianowski, Sławomir Holland.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 1916