3

3 lipca rozpoczęliśmy spotkania dla najmłodszych w ramach akcji Wakacje w Bibliotece. Na początek spotkanie z aktorami Teatru Krak-Art z Krakowa i przedstawienie pt. Pan Twardowski. Spektakl przygotowany został na podstawie popularnej legendy o żyjącym w  XVI wieku polskim Szlachcicu. To historia wielkiego uczonego Mistrza Twardowskiego, który zamarzył sobie, że zdobędzie lek na nieśmiertelność. Z „pomocą” przybywa sam diabeł. Za sprawą czarciego podstępu Twardowski przysięga biesowi oddać swoją duszę. Dialogi, z elementami staropolszczyzny, a także starodawne kostiumy i rekwizyty t. j.  kontusz czy szabla przybliżyły młodej publice czasy szlacheckie. Spektakl ubarwiła muzyka nawiązująca do minionej epoki. Dzieci miały możliwość usłyszeć hejnał Mariacki, jak też zatańczyć Krakowiaka. Przedstawienie łączyło w sobie zarówno spektakl teatralny, jak i dawało możliwość interakcji.  Z jakich przyczyn Twardowski znalazł się na księżycu? Z czarami nie można  igrać. Właśnie takie przesłanie przekazano młodemu widzowi.