Wystawę „Ptaki Naszego Regionu” tworzy czterech pasjonatów fotografii przyrodniczej zarazem super kolegów, których łączy pasja do natury i fotografii :

Adam Kot – świeży emeryt, fotografią jeszcze analogową bawił się od lat młodzieńczych. Dopiero jednak fotografia cyfrowa (łatwiejsza w edycji) pozwoliła na poszerzenie możliwości. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od 3 lat. Jego zdjęcia ptaków znalazły się wśród najlepszych zdjęć na portaluŚwiatObrazu.pl, wybranych przez redakcję. Oprócz ptaków, lubi fotografię przyrodniczą, sportową i krajobrazową. Inne zainteresowania poza fotograficzne to: sport, żeglarstwo, góry, turystyka.

 

Norbert Siegmund – prowadzi własną działalność gospodarczą, mieszka w Tworkowie, jego początki to pasja obserwowania  przyrody, następnym etapem było utrwalenie tego  co widział i tak trafił do fotografii przyrodniczej, którą zajmuje się od 3 lat. W naszej grupie to filar budowniczy czatowni, z których nie szkodząc przyrodzie fotografujemy i obserwujemy piękno przyrody. Inne zainteresowania to turystyka, rowery, motory.

 

Adam Fichna – mieszka i pracuje w Olzie, fotografią przyrodniczą zajmuje się od 3 lat, najpierw obserwował przyrodę –  szczególnie ptaki, w gazecie regionalnej ma swój dział przyrodniczy, jego zdjęcia opublikował National Geographic i FotoKurier. Inne zainteresowania to fotografia lotnicza, krajobrazowa, portretowa. To największy twardziel z nas, umie w czatowni siedzieć od świtu do zachodu, byleby kawy nie brakło.

Grzegorz Matla – górnik Jas-Mosu, fotografuje od lat,  pierwszą i największą pasją jest fotografia przyrodnicza, jedynym ograniczeniem,  jak mówi,  jest praca. Oprócz przyrody,  uwielbia fotografować koncerty, zwody sportowe. Jego zdjęcia jak również  i Adama Kot,  zostały wybrane przez redakcję portalu ŚwiatObrazu.pl  do kolekcji najlepszych zdjęć ptaków.
Czaple, bażanty, myszołowy, bociany, kowaliki i inne śpiewające i fruwające okazy ptactwa zamieszkujące okolice powiatu wodzisławskiego w różnych momentach,  sytuacjach, pozach – podziwiać można w każdym dziale Biblioteki przez całe wakacje w godzinach pracy Książnicy.