Stanisława Wojtyna – mieszkanka Wodzisławia, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Jako artystka wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczy również w plenerach malarskich w wielu zakątkach całego kraju. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień a prace jej można spotkać w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Warto dodać, że Stanisława Wojtyna pisze także wiersze, dzięki którym przelewa na papier to, co wcześniej namalowała. Twórczość poetycka artystki została nagrodzona na Sejmiku Poetyckim w Bukownie oraz w Bielsku-Białej. Serdecznie zapraszamy do Galerii pod Fikusem – u nas już pachnie wiosną!