20170807 091057

Wystawa dokumentująca roczną współpracę placówek oświatowych : SP nr 5 z Wodzisławia Śląskiego i Základní školy U Lesa z Karwiny. Projekt był kontynuacją 10-letniej już współpracy tych szkół.Przez cały rok polscy i czescy uczniowie wspólnie uczyli się, jak można zdrowo i aktywnie rozwijać swoje zainteresowania bez używania komputera. Poznawali różne miejscowości naszego Euroregionu i brali udział w ciekawych zajęciach i warsztatach, ale najważniejsze było dla nich to, że mogli się integrować wędrując górskim szlakiem, rywalizując na boisku, pływając w basenie czy tańcząc na dyskotekach. W czasie tych gier i zabaw nawiązały się przyjaźnie, które młodzi Polacy i Czesi chcą kontynuować spotykając się, pisząc do siebie listy i wysyłając je, nie tylko drogą mailową, ale również tradycyjną pocztą. Fotograficzną relację z działań w ramach projektu – można oglądać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży naszej biblioteki, zapraszamy.