• 29 października 2019
Rozdanie Nagród Chotomalia 29

29 października 2019 w sali multimedialnej naszej Biblioteki odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Wiersze malowane”, który został zorganizowany w ramach projektu „Wodzisławskie Chotomalia”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest zorganizowany z okazji 90. rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe i przedszkola z miasta Wodzisław Śląski. Na konkurs wpłynęło 308 prac, spośród których wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolnych i klas szkolnych I-III.  Dyrektor MiPBP, Ewa Wrożyna- Chałupska, wręczyła nagrody laureatom.  Imprezę uświetnił występ dzieci nagrodzonych w konkursie recytatorskim „Wodzisławski rym cym cym”.

I miejsce Helena Barańska

II miejsce Martyna Wiechoczek

III miejsce Patrycja Bąk

I miejsce Wojciech Hynek

I miejsce Klaudia Pelczar

II miejsce Karolina Janczuk

III miejsce Karolina Bulowska

Poza tym wyróżniono 21 prac. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!