• 5 lutego 2016
Fundacja Klucz
Agnieszka Skórzewska – Klub Księżycowej Bransoletki. Proste historie, opowiadające o problemach dziewczynek w tym wieku: przyjaźń, kłótnie, szkoła, wakacje, hobby itp. W pierwszym tomie poznajemy główne bohaterki: Maję, Kamilę i Marysię. Mają wspólne hobby – taniec. Chodzą do różnych szkół, ale mieszkają na jednym podwórku i chodzą razem do Domu Kultury na zajęcia taneczne. Zakładają też Klub Księżycowej Bransoletki oraz własny zespół taneczny. Noszą takie same bransoletki – bransoletki przyjaźni. W każdym kolejnym tomie będą dokładać nową zawieszkę. Taka sama zawieszka będzie dokładana do książki – w ten sposób czytelniczki będą miały takie same bransoletki, jak ich ulubione bohaterki. Taniec i przyjaźń dziewczynek będzie tematem łączącym serię, ale w każdym tomie pojawią się też zupełnie inne kłopoty czy zdarzenia. W pierwszym tomie wszystko kreci się wokół zawiązania przyjaźni, założenia grupy tanecznej itd. W drugim – ważnym tematem są szkolne kłopoty oraz przygarnięcie małego kociaka. W trzecim – wakacyjny wyjazd. W czwartym – zimowe zabawy. Audiobook zawiera :
Agnieszka Skórzewska – Klub Księżycowej Bransoletki 1. Przyjaciółki na zawsze (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Skórzewska – Klub Księżycowej Bransoletki 2. Szkolne kłopoty (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Skórzewska – Klub Księżycowej Bransoletki 3. Wakacyjna przygoda (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Skórzewska – Klub Księżycowej Bransoletki 4. Zimowe szaleństwo (czyta Hanna Kinder-Kiss)

Agnieszka Stelmaszyk – Klub Poszukiwaczy Przygód. Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem jest Przemek Więcławski. Przemek zakłada Klub Poszukiwaczy Przygód. Wstępują do niego jego najlepsi kumple: Bazyl, Muffin, Rodzynek. Potem dołączają jeszcze dwie dziewczynki: Miśka i Tola. W mieście doszło do wielkiego skandalu. Z muzeum wykradziono kolekcję cennych obrazów Leona Wyczółkowskiego. Sprawcy kradzieży bawią się z policją w ciuciu babkę, zamieszczają w Internecie wskazówki i zagadki, wskazujące miejsce ukrycia poszczególnych obrazów. Policja trudzi się nad rozwiązaniem zagadek. Tymczasem klubowicze zawsze odnajdują te miejsca pierwsi. W końcu inspektor Walery Szczurek zaczyna podejrzewać, że dzieciaki są zamieszane w aferę. To nie koniec ich kłopotów. Przypadkiem dowiadują się o problemach pediatry doktora Melchiora, którego nocami nawiedza zmora. Straszy doktora i nie pozwala mu się wyspać. Dzieciaki chcą pomóc doktorowi w rozwikłaniu i tej zagadki. Pewnego dnia na starym, opuszczonym cmentarzu odkrywają rozkopany grób. Przerażeni zawiadamiają policję. Kiedy inspektor dociera na miejsce, okazuje się, że nie ma żadnego rozkopanego grobu. Dzieciaki są coraz bardziej podejrzane i mają w związku z tym coraz więcej kłopotów. Wszystko zmienia się, gdy udaje im się rozwiązać zagadkę zmory, która dręczy pana Melchiora. Ona okazuje się kluczem do rozwiązania zagadek. Misterna sieć intryg doprowadza do zaskakującego zakończenia… Audiobook zawiera :
Agnieszka Stelmaszyk – Klub Poszukiwaczy Przygód 1. Zmora doktora Melchiora (czyta Ada Gostkowska)
Agnieszka Stelmaszyk – Klub Poszukiwaczy Przygód 2. Moneta zagłady (czyta Elżbieta Kijowska)
Agnieszka Stelmaszyk – Klub Poszukiwaczy Przygód 3. Ucieczka Szalonego Rumaka (czyta Elżbieta Kijowska)

Czas trwania płyty: DAISY Numer katalogowy w bibliotece: 1839
Czas trwania płyty: DAISY Numer katalogowy w bibliotece: 1840