• 27 listopada 2018
Meller Andrzej 6

We wtorek, 27 listopada gościliśmy w naszej Bibliotece dziennikarza, reportażystę, korespondenta wojennego Andrzeja Mellera. Nasz gość promował swoją najnowszą publikację Czołem, nie ma hien. W swojej książce autor przybliża czytelnikowi Wietnam, jaki nie sposób poznać wędrując utartymi turystycznymi szlakami, które wyznaczają przewodniki, czy biura podróży. Autor spędził w Wietnamie kilkanaście lat, poznał jego historię, kulturę, tradycje i obyczaje. Na spotkaniu opowiedział, jak wygląda codzienne życie zwykłych ludzi w dalekim zakątku świata, jak żyje się w dużych miastach, ale i na prowincji. Mogliśmy poznać rytm dnia przeciętnego Wietnamczyka, utarte nawyki, przyzwyczajenia, charakterystyczną kuchnię, również obyczaje, wierzenia, religię…, a wszystko na tle bolesnej historii i specyficznych uwarunkowań politycznych tego niezwykłego kraju. Spotkanie zakończyło się serią pytań skierowanych do naszego gościa, możliwością zakupu książki oraz zdobycia autografu.