• 26 stycznia 2016

w Wodzisławiu Śląskim

zaprasza na spotkanie autorskie

z JERZYM BUCZYŃSKIM,

9 lutego 2016godz. 17.30 – wstęp wolny!

Jerzy Buczyński – urodził się w Rydułtowach, obecnie mieszka w Radlinie. Przez 27 lat pracował pod ziemią jako górnik dołowy w kopalniach Marcel i Pniówek. Po przejściu na emeryturę zamienił kilof na pióro i rozpoczął szychty literackie. Jest autorem książek o tematyce śląskiej. Dotychczas drukiem ukazały się: Bojdy ślónskie, Skarbnik, zmory, utopce i upiory, Klechdy górnośląskie, Misja umarlaków, Galeria straszków śląskich, Skarbiec śląskich legend, Urok Szarloty, Zwierciadło śląskie i Tajemnice rybnickich dzielnic. Na łamach lokalnych czasopism publikuje krótkie opowiadania. Pisząc po polsku i śląsku, poprzez podania i legendy, popularyzuje historię Śląska. Przybliża bogaty i barwny folklor śląski. W humorystycznych ciepłych gawędach ukazuje życie i obyczaje Ślązaków. Jest aktywnym działaczem w zakresie propagowania kultury Śląska. Należy do Grupy Artystycznej Konar. Napisana w języku śląskim książka Bojdy ślónskie znalazła się w wykazie utworów uzasadniających wpisanie języka śląskiego na listę języków świata prowadzoną wspólnie przez ISO, SIL i Bibliotekę Kongresu USA. Jerzy Buczyński jest laureatem nagrody Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim za Twórczość Literacką i Publicystyczną. Został uhonorowany wpisaniem jego biografii do międzynarodowej encyklopedii Who ist Who w Polsce. Na spotkaniu autor będzie promował swoją najnowszą książkę p.t. Pokolenia w czerni. Zapraszamy!

Buczyński Jerzy - Pokolenia w czerni