• 2 października 2018
Justyna Bednarek 4

“Kuny w Bibliotece”. Spotkanie z autorką opowiadań o skarpetkach, sprytnych kunach za nami! Joanna Bednarek – kiedyś dziennikarka, redaktorka – obecnie autorka książek dla dzieci, gościła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, opowiadając zaproszonym uczniom szkół podstawowych o swoim dorobku literackim. Dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie książki p. Bednarek oraz wysłuchać  kilku krótkich opowiadań. Nawiązując do kulinarno-kryminalnej książki „Pięć sprytnych kun”, zebrani młodzi goście próbowali określić, do której potrawy pasowałaby ich niedawno przeczytana książka. I tak oto powstały rysunki, które przedstawiały np.  „Dzieci z Bullerbyn” jako deser lodowy (słodki i przyjemny) czy „Star Wars” jako stek (ciężki i krwisty). Koniec spotkania autorskiego, to czas przeznaczony na zakup książek autorstwa pani Joanny Bednarek, autografy i wspólne zdjęcia. Dziękujemy za miło spędzony razem czas i … zapraszamy po „Kuny” do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży!