• 1 kwietnia 2019
Pławecki 19

Wyruszamy na „Królewską wyprawę”! Razem z Krzysztofem Pławeckim, autorem książki dla dzieci „Niekrólewska wyprawa”, cofnęliśmy do czasów zamków, króli i handlarzy. Poznaliśmy trudne słowa, jakimi są: sakiewka, zwój oraz dowiedzieliśmy się, kim była zielarka! To edukacyjne, ciekawe wydarzenie bardzo spodobało się naszym najmłodszym czytelnikom. Po przeczytaniu przez autora fragmentów książki, większość pierwszoklasistów zdecydowała, że koniecznie musi przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę, aby poznać  losy głównego bohatera! Jest jeszcze ktoś, kto ma ochotę poznać przygodę Króla Jana? Zapraszamy do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży! Spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Pławeckim odbyło się 2 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.