• 16 marca 2018

z  ANDRZEJEM KAPŁANKIEM

MOJE SIEDEM CUDÓW ŚWIATA

22 marca 2018 – godz. 17.00

Andrzej Kapłanek – inżynier, publicysta, prozaik, podróżnik, alpinista, żeglarz. Po ukończeniu studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pracował na eksponowanych stanowiskach w przemyśle, łącząc swoje zawodowe zainteresowania z pasją poznawania otaczającego go świata i ludzi. W poszukiwaniu śladów dawnych kultur i zaginionych cywilizacji przemierzył Azję, Afrykę  i Amerykę, podążając tropami archeologicznych zagadek, które pobudzają wyobraźnię, prowokują do tworzenia własnych hipotez i wywołują spory. Śledząc meandry ludzkich myśli, szuka odpowiedzi na wiele trudnych i niewygodnych dla „oficjalnej” nauki pytań. Jest autorem kilkunastu książek z gatunku: podróżniczych, literatury faktu, biografii, tomiku wierszy oraz czterech książek o tematyce śląskiej. Kilka pozycji zostało przetłumaczonych na język rosyjski, czeski, angielski.