Piersa (13)

Dzisiaj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz filii nr 13 na os. XXX lecia odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą – dziennikarzem, operatorem kamery i drona, trenerem e-sportowym, po godzinach realizującym się w najróżniejszych pasjach, takich jak modelarstwo czy fantastyka. Jednym z pierwszych graczy komputerowych, który rozmawia z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnień od gier komputerowych

Uczniowie wodzisławskich szkół mieli dzisiaj okazję do zgłębienia tematu uzależnienia, jak go rozpoznać i z czym się wiąże. Autor starał się uzmysłowić młodzieży, że rozrywka sama w sobie nie powinna być celem życia. Zakazy korzystania z komputerów i telefonów stosowane przez rodziców są dowodem na ich miłość, zaś gry komputerowe poza rozrywką niczego nowego nie wnoszą do naszego życia, wręcz przeciwnie, izolują, pozbawiają kontaktów z innymi, pozbawiają nas pasji i możliwości rozwoju.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za ciekawe, pełne emocji spotkanie.

Dziękujemy również  pani Joannie Stolarskiej, kierownikowi Biura Kultury Sportu i Zdrowia UM miasta Wodzisław Śląskiego, dzięki któremu sfinansowane zostały nasze dzisiejsze spotkania.