• 20 czerwca 2016
Zakończenie Projektu 27

20 czerwca 2016 w sali multimedialnej Biblioteki odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie projektu Średniowieczne potyczki z Sienkiewiczem dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na spotkaniu laureatom konkursów organizowanych w ramach średniowiecznych zmagań wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

KONKURS PISANIA GĘSIM PIÓREM

I miejsceMarta Bauerek (SP w Gorzyczkach)

II miejsceOliwia Bienias (SP nr 5 w Wodzisławiu Śl.)

III miejsceAleksandra Wilkanowska (SP nr 1 w Wodzisławiu Śl.)

NIEZNANE TAJEMNICE ŚREDNIOWIECZA W NASZYM MIEŚCIE – GRA MIEJSKA

I miejsceKlaudia Olszewska, Monika Kubek, Karolina Michalczyk

(uczennice Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl.)

SELFIE Z SIENKIEWICZEM

I miejsceKinga Olejniczak

II miejsceMartyna Wójcik

II miejsceWiktoria Siwarska, Jessica Kotas

III miejsceMariusz Pyrek

Zakończenie projektu uświetnił zespół pod kierunkiem Zofii i Witolda Bornikowskich, który przedstawił fragmenty powieści Krzyżacy Henryka Sienkiewicza oraz poprowadził zabawy średniowieczne dla zgromadzonych gości. W ramach projektu Średniowieczne potyczki z Sienkiewiczem odbyło się 30 różnego rodzaju działań w bibliotece głównej oraz filiach – spotkania autorskie, warsztaty, pokazy rycerskie, spektakle teatralne, konkursy plastyczne i literackie itp. Z naszej oferty skorzystało ok. 1600 osób.