STRAUSS JOHANN - Zemsta Nietoperza

Najsłynniejsze Operetki Świata to kolejna seria kolekcji La Scala. Znajdzie się w niej kilkadziesiąt najwybitniejszych przedstawień operetkowych, zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych teatrach świata. Spektakle zostały utrwalone na płytach DVD, które dzięki cyfrowej jakości dźwięku i obrazu przenoszą widza w czarujący, pełen wdzięku i magii świat klasycznej operetki.

w “Zemście nietoperza”, z pozoru nieosadzonej w konkretnym miejscu i czasie, znajdujemy barwny portret ówczesnego wiedeńskiego społeczeństwa. Mieszczaństwo i arystokraci bawią się wspólnie na balu u księcia Orlofsky’ego. Żona finansisty Eisensteina udaje z powodzeniem węgierską hrabinę, jej pokojówka aktorkę, a dyrektor więzienia i Eisenstein uchodzą za cudzoziemskich arystokratów.

Arcydzieło Straussa jest obok “Wesołej wdówki” operetką stale obecną w repertuarze nie tylko teatrów muzycznych i operetkowych, ale także największych scen operowych. Do tradycji należy wystawianie “Zemsty…” w wieczór sylwestrowy z racji balowego charakteru drugiego aktu, okraszonego pieśnią pochwalną na cześć szampana (“Mianuję ten złocisty płyn królem win”). W tym też akcie podczas balu u księcia Orlofsky’ego często wprowadza się występy wybitnych wokalistów, a nawet popisy wykonawców innych gatunków muzyki.

Czas trwania płyty: DVD Numer katalogowy w bibliotece: 6134