SULLIVAN ARTHUR - HMS Pinafore - W Majestacie Prawa

“Najsłynniejsze Operetki Świata” to kolejna seria kolekcji La Scala. Znajdzie się w niej kilkadziesiąt najwybitniejszych przedstawień operetkowych, zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych teatrach świata. Spektakle zostały utrwalone na płytach DVD, które dzięki cyfrowej jakości dźwięku i obrazu przenoszą widza w czarujący, pełen wdzięku i magii świat klasycznej operetki.

Szalenie zabawny spektakl, rozegrany w scenografii będącej wielką imitacją okrętu. Umowność i stylizacja przeplata się ze stylowością, zwłaszcza w XIX -wiecznych kostiumach bohaterów. Reżyser Stuart Maunder postarał się także o kilka rozwiązań scenicznych, które dodatkowo ubarwiają akcję. Zastępy kuzynek i ciotek sir Portera pojawiają się więc na scenie dostarczone w wielkiej skrzyni z napisem “Ostrożnie!”, a on sam zostaje przetransportowany na wielkim haku żurawia służącego do załadunku towarów. Ze względu na specyfikę samego dzieła mamy tu więcej śpiewanych ról charakterystycznych oraz mówionych dialogów, szczególnie artyści odtwarzający postaci sir Josepha Portera i Little Buttercup mają pole do aktorskiego popisu rodem z angielskiej farsy. Na płycie dodatkowo umieszczono jednoaktową operetkę “W majestacie prawa”.

Spektakle w wykonaniu Opera Australia.

Czas trwania płyty: DVD Numer katalogowy w bibliotece: 6135