Lekcje

Jeden dzień może odmienić całe twoje życie! Zwłaszcza jeżeli tłem jest romantyczna sceneria Paryża. W powieści "Lekcje francuskiego" przekona się o tym trójka Amerykanów, którzy przyjeżdżają do miasta miłości przytłoczeni osobistymi problemami. Dla młodej nauczycielki Josie podróż jest sposobem na uzdrowienie złamanego serca i oderwanie się od wspomnień o zmarłym kochanku. Sfrustrowana i samotna gospodyni domowa Riley walczy, by odzyskać porozumienie ze swoim mężem i odnaleźć się w nowym kraju, w którym przyszło jej żyć. Jeremy towarzyszy żonie – wielkiej gwieździe – na planie filmowym i stwierdza ze smutkiem, że należą do zupełnie innych światów.
"Lekcje francuskiego" to pełna świeżości i poczucia humoru, żywiołowa opowieść o jednym dniu z życia szóstki młodych ludzi. W paryskiej kawiarni spotykają się lektorzy języka francuskiego – Nico, Chantal, Philippe. Są piękni i żądni przygód. Przed nimi dzień zajęć i nieprzypadkowo ich uczniami okażą się zagubieni Amerykanie. Pogrążeni w nieszczęściach bohaterowie szybko odzyskują radość życia. Okazuje się, że wystarczy spotkać interesującą osobę, dać się ponieść uczuciom i zapomnieć o całym świecie. Ellen Sussman oprowadza nas uliczkami jednego z najpiękniejszych miast Europy, nie bez powodu nazywanego miastem zakochanych. Książka tętni rozkoszą, jaką daje podróż w nieznane, zauroczenie i seks!
Książka "Lekcje francuskiego" znalazła się na liście bestsellerów magazynów "The New York Times", "The San Francisco Chronicle" i "Indie Bound". Wkrótce powstanie też film na jej podstawie.