Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony na cześć pierwszego na świecie pluszowego misia, który w 2002 roku obchodził swoje setne urodziny. Przez te 105 lat Pluszowy Miś stał się jedną z ważniejszych ikon współczesnej kultury; bohaterem setek książek, filmów, kreskówek. Figurki i maskotki w kształcie misia znajdziemy w każdym sklepie z upominkami, zabawkami. Podobizny Misia widnieją na odzieży, materiałach papierniczych … itp.

Nasza biblioteka również przyłączyła się do 105 urodzin Pluszowego Misia. Obchody tego niezwykłego dnia miały miejsce dziś (23.XI) w naszej bibliotece – oczywiście w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
Na uroczystość przybyły dzieci z Przedszkola nr 6 w Wodzisławiu oraz PP w Syryni. Zabawa była przednia, humory dopisały, a ozdobą imprezy było przedstawienie teatralne w wykonaniu TWU p.t. „Czy to wczoraj , czy to dziś każdemu jest potrzebny Miś”.