Wiesław Ochman – światowej sławy tenor liryczny wystąpił w Wodzisławiu Śląskim 19 października br. Po koncercie, który odbył się w Sali USC, w Galerii pod Fikusem naszej biblioteki odbył się uroczysty wernisaż wystawy obrazów tenora pt. “Impresje malarskie Wiesława Ochmana”, które powstały podczas letnich pobytów artysty w Hiszpanii.
Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała opowieści artysty o jego pasji malarskiej.
“Śpiew to wielka przygoda, ale od dzieciństwa moją pasją jest malarstwo” – przyznał podczas otwarcia wystawy wybitny tenor. Artysta maluje kiedy ma czas – najczęściej podczas wakacji w Hiszpanii. Jak przyznaje, każdy jego obraz to osobiste przeżycie. Emocje, które chce przekazać oglądającemu.
Mogą Państwo “dotknąć” tych emocji do końca listopada b.r. w Galerii pod Fikusem. Serdecznie zapraszamy!!!