• 1 sierpnia 2017
To Co Lata 2

ZWIERZOWAKACJE czas zacząć! Sierpniowe zajęcia dla dzieci w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej rozpoczęte! Na tegorocznych spotkaniach będziemy mieli okazję bliżej poznać otaczające nas zwierzęta. Bliżej przyjrzymy się owadom kropkowanym (biedronka siedmiokropka), gryzoniom, czworonogom (psy); zwierzętom bardzo szybkim, ale i bardzo, bardzo powolnym… (żółw) oraz zwinnym i kolorowym, które spotkać można w wodzie (ryby). Już pierwszego dnia, poszukując zagubionych siedmiu kropek, poznaliśmy Panią Biedronkę, która jest bardzo pożytecznym owadem, zjadającym mszyce w naszych ogródkach. Po krótkiej pogadance wzięliśmy się do pracy i wykonaliśmy, wedle uznania, zaproszenia na przyjęcie urodzinowe lub kartkę urodzinową. Powstałe „ruchome” biedronki postanowiły troszkę popsocić. Przy muzyce „Biedroneczki są w kropeczki” rozprostowaliśmy swoje skrzydełka, aż niechętnie było wychodzić z biblioteki… Widzimy się już jutro, kiedy to przyjdzie czas na bliższe spotkanie z… rybą w roli głównej!