DSCN0897

Szymon Teluk – gość Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim- malarz, ilustrator, rysownik. By poprowadzić warsztaty tworzenia postaci fikcyjnych dla wodzisławskich gimnazjalistów przyjechał aż z Zielonej Góry. Twórcze zajęcia, odbywające się w sali multimedialnej naszej biblioteki spotkały się z dużym zadowoleniem wśród gości.
Spotkanie zostało podzielone na 2 części. Pierwsza z nich, dotyczyła opisu zawodu rysownika, informowała o tym, jak ważny jest zamysł i projekcja danej postaci filmowej, serialowej czy komiksowej. Artysta przybliżył i omówił postaci Ciastka, Spongeboba, Zygzaka, Złomka, Garfielda i Pinokia, które są bardzo dobrze znane gimnazjalistom. Szymon Teluk próbował uświadomić młodzieży jak w łatwy i prosty sposób można stworzyć komis, czy serial.
Druga część warsztatów polegała już na wykonaniu rysunku. Gimnazjaliści używając wyobraźni stworzyli i przenieśli swoich bohaterów fikcyjnych na kartkę papieru. Powstały ciekawe i dość nietypowe postacie, mające swoje imiona czy nazwy, a nawet osobowość i określone atrybuty.
Warsztaty okazały się ciekawym sposobem spędzania czasu poza szkołą, a co istotne, niosły ważną dla wszystkich zebranych myśl : „Pamiętajcie! Tylko wyobraźnia może nas ograniczać”.