Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarskiej p. Krystyny Kikuły, który odbędzie się 4 kwietnia o godz.17.00 w Sali Niebieskiej naszej biblioteki.

Krystyna Kikuła jest z wykształcenia nauczycielką i bibliotekarzem, obecnie od 18 lat na emeryturze. Od tego czasu szuka dla siebie hobby w którym mogłaby się realizować. Zajmowała się już wyszywaniem, tworzeniem przepięknych haftowanych obrazów, ziołolecznictwem, tworzeniem kompozycji i bukietów z suchych kwiatów, które sama hoduje na działce, projektowaniem ogrodów aż w końcu od roku odnalazła się w malarstwie, głównie akwarelowym. Tematy, inspiracje czerpie z pejzaży na widokówkach, kalendarzach, zdjęciach w książkach. Głównym tematem prac Pani Krystyny są krajobrazy polskie które ją szczególnie zachwyciły i które chciała przenieść na płótno. Pochodzi z okolic Bochni, nie należy do żadnej grupy artystycznej, sama szuka coraz doskonalszej techniki malowania dla siebie. Swoimi pracami obdarowuje rodzinę, znajomych, sąsiadów a nawet niektóre ozdabiają klatkę schodową bloku w którym zamieszkuje.

Wystawa obrazów artystki będzie wystawiona przez cały kwiecień w Wypożyczalni dla Dorosłych. Serdecznie zapraszamy!!!