Z okazji Dnia Dziecka w Bibliotece odbyły się pokazy czerpania papieru w wykonaniu ART-PAPIER – Czerpalni papieru Flawiusza Pietrzyka z Gliwic. W pokazach wzięło udział 121 osób, były to: przedszkolaki z PP nr 6, PP nr 3, uczniowie SP nr 4, SP nr 3, wychowankowie Ośrodka Wsparcia "Perła" i Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla" z Wodzisławia Śl. Podczas warsztatów uczestnicy poznali historię papiernictwa i kaligrafii, mieli możliwość spróbowania sztuki czerpania i barwienia papieru, a także mogli poznać sztukę pisania gęsim piórem. Wszyscy uczestnicy na pamiątkę spotkania otrzymali samodzielnie wykonany papier, kartke papieru zabarwoiną techniką japońską oraz własnoręcznie wykonany certyfikat, na którym widniało imię i nazwisko napisane gęsim piórem oraz odbita została specjalna pieczęć lakowa przygotowana przez naszych gości.