Zapraszamy Państwa do Galerii Pod Fikusem, gdzie można zobaczyć wystawę malarstwa Magdaleny Krężelok – "Sugestia koloru".

Magdalena Krężelok urodziła się w 1983r. w Knurowie, dzieciństwo spędziła w Czerwionce-Leszczynach. Obecnie mieszka w Istebnej. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła podczas edukacji w I LO w Rybniku, uczestniczyła wówczas z warsztatach plastycznych organizowanych w chwałowickim Domu Kultury. Pani Magdalena skończyła edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Cieszynie w pracowni malarstwa adi. Krzysztofa Dadaka Dadaja i prof. Elżbiety Kuraj. O swojej twórczości mówi: "…Moim środkiem wyrazu artystycznego jest przede wszystkim malarstwo sztalugowe, nie zamykam się jednak na grafikę, fotografię czy videoart. Interesują mnie zagadnienia z zakresu psychologii koloru, barwa odgrywa ważną rolę w moich obrazach. Stosuję najchętniej kolor sugestywny, wyrażając dzięki temu tak wiele emocji w każdym temacie, który podejmuję. Nie chcę wpisywać się w żadne "współczesne trendy", twórczość traktuję bowiem bardzo osobiście. jestem emocjonalną osobą więc tak tworzę, mając nadzieję, że wierność sobie oraz idąca za tym szczerość i spójność twórcy z wytworem, da mi satysfakcję z tego co robię oraz będzie odebrana jako coś prawdziwego, bez sztucznej pozy."