Tomasz Szlijan

Tomasz Szlijan – pisarz z zamiłowania,  urodzony w Polsce (1978r.), obecnie mieszkający w Niemczech. Pracujący jak każdy, na kawałek chleba.  Pisze o życiu w sposób ciekawy, z domieszką humoru i satyry, często patrząc na przywary ludzkie przez krzywe zwierciadło. We współpracy z wydawnictwem e-bookowo.pl, autor przygotował dla czytelników dwie książki, które zostały wydane w formie papierowej i e-booka. “Dlaczego” to jego debiut, wydany w 2013r. W tym samym roku opublikował również powieść pt. “Rollercoaster”. Obie książki autor podarował naszej bibliotece. Zapraszamy do lektury.

*********************************************************************

Tomasz Szlijan – “Dlaczego”. Edward Miodek to osiedlowy nieudacznik, niedołęga. Przez pomyłkę otrzymuje telefon z pogróżką odebrania mu życia. Przerażony próbuje domyślić się motywu działania mordercy. Jego wspomnienia, jak i podjęte czynności mają znaczący wpływ na niego samego jak również na otaczających go ludzi. Przy okazji odkrywa, że nie tylko on może być uznawany za dziwaka. Czy uda mu się odkryć prawdę? Czy udaremni plany zabójcy? Czy jego życie w końcu nabierze kolorów?

Tomasz Szlijan – “Rollercoaster”. Pewnego wieczoru grupa młodzieży wybiera się nad jezioro wspólnie spędzić weekend. Dobrą zabawę psuje trąba powietrzna, która zaskakuje swoim przyjściem grupkę przyjaciół. Rozproszeni przez żywioł postanawiają się odszukać i z przerażeniem odkrywają iż trąba powietrzna nie jest jedynym nieszczęściem jakie ich prześladuje. Odkrycie ciał dwojga przyjaciół w bardzo nietypowej i symbolicznej pozycji nasuwa wiele pytań i niepewności. Jak zakończy się ta przygoda i czy uda się odkryć kto stoi za śmiercią dwojga przyjaciół?