Zapraszamy do Galerii Pod Fikusem na wystawę Doroty Martens-Kudaj "Na szkle malowane"

Z wykształcenia jest plastykiem. Pracuje w Muzeum w Chrzanowie. Maluje i rysuje od dzieciństwa. Doświadczała wielu technik takich jak: gobelin, makrama, kolaż, rzeźba, malarstwo olejne, tempera. Jednak najchętniej pani Dorota posługuje się jedną z technik witrażowych, jaką jest witrochromia. Malarstwo na szkle i techniki witrażowe to jej pasja i sposób na życie. Od dłuższego czasu maluje i eksperymentuje z materiałami, którymi można zdobić szkło. W ten sposób powstają obrazy witrażowe. Kolorowe szyby do drzwi i okien, barwne parawany, ozdobne zawieszki okienne… Łączenie technik witrażowych daje niepowtarzalny efekt wizualny i dekoracyjny, na którym światło może wygrywać swoją symfonię barw. Techniki malarskie na szkle łączy z technikami takimi jak tiffany – co daje bardzo interesujące efekty. Secesja to kierunek w sztuce, który inspiruje ją najbardziej, a zwłaszcza twórczość Alfonsa Muchy, Wyspiańskiego, Klimta. Receptą na doskonałość prac artystki jest łączenie ogromnej pasji i zaangażowania w pracę wraz z każdorazowym dodawaniem serca, które ożywia całość dzieła. Wszystko to zaowocowało wieloma wystawami w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie. W 2005r. Dorota Martens-Kudaj została wpisana do encyklopedii "Who is Who" w Polsce. Z inicjatywy pani Doroty powstało Stowarzyszenie Twórców Kultury "in Gremio" w Chrzanowie. W Galerii pod Fikusem prezentowane są ptaki malowane na szklanych obrazach oraz przepiękne parawany.

Wystawę można oglądać od 3 do 31 października 2011r. Zapraszamy!