Kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu "Książka otwiera nam świat" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nami. 5 czerwca młodzi czytelnicy naszej biblioteki oraz Filii Nr 13 mogli uczestniczyć w spotkaniu ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech.
Joanna Olech jest absolwentką Akademii Sztuk pięknych, ilustratorką, krytykiem literackim i pisarką, którą – jak zdradziła naszej publiczności – została przez przypadek. Jej książki i ilustracje zdobyły wiele nagród i wyróżnień m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.
Pani Joanna Olech przygotowała dla uczestników spotkań szereg atrakcji, między innymi konkursy na tekst literacki, wesołą, romantyczną i smutną historię Pompona, wybory chłopca najbardziej przypominającego Miziołka, zakończenie historii Pompona, wybory imion bohaterów Tarantuli i inne. Wszystkie konkursy nagrodzone zostały słodką niespodzianką, co wzbudzało duży aplauz wśród publiczności. Autorka przeczytała również fragmenty swoich książek, a na koniec poprosiła publiczność o 10 pytań – 5 poważnych i 5 zabawnych.