Ibuk Libra

Od 5 sierpnia 2014 użytkownicy Biblioteki w Wodzisławiu Śląskim otrzymają darmowy dostęp do bazy 1500 e-booków. Większa część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych. Poza tym wśród e-książek znajdą się publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.
IBUK to całodobowa, wirtualna czytelnia dostępna z dowolnego miejsca. Książki można więc czytać na komputerach domowych oraz urządzeniach mobilnych jak tablet czy smartfon.  W swojej bazie serwis posiada bardzo duży zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych. Dodatkowo Platforma IBUK Libra pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką (zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, notatki, tworzenie wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii).

Aby w pełni korzystać z możliwości jakie daje IBUK wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem biblioteki. Zainteresowane osoby mogą otrzymać bezpłatny kod pin otwierający dostęp do serwisu. Można to zrobić osobiście lub drogą elektroniczną (podając swoje imię i nazwisko oraz numer karty czytelnika w mailu). Pomoc można uzyskać bezpośrednio od pracowników biblioteki bądź korzystając z zakładki pomoc w serwisie libra.ibuk.pl. Serdecznie zapraszamy!