Komputery – Czytelnia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim to placówka, która swoim czytelnikom jest w stanie wiele zaoferować. Mogą Państwo korzystać z bogatych zbiorów książek (prawie 110 tysięcy) oraz zbiorów muzycznych (20 tysięcy płyt CD, płyt gramofonowych, książek audio). To również miejsce, gdzie można korzystać z Internetu w ramach projektu Nowe wyzwania – nowe możliwości. Informatyzacja Subregionu Zachodniego. To właśnie dzięki temu projektowi, w wodzisławskiej bibliotece pojawiło się kilkanaście nowych urządzeń. Uruchomiona została czytelnia internetowa, w której pojawiło się 9 nowych stanowisk. Również w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży pojawiły się cztery nowe, kompletne stanowiska komputerowe. Oprócz tego do filii na osiedlu XXX-lecia PRL trafiły dwa stanowiska, a wszystkie filie zostały wyposażone w skanery.