8 marca dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Kobiet w sali multimedialnej Biblioteki odbyło się spotkanie z Izabelą Szafraniec – autorką najnowszej wystawy fotograficznej przygotowanej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Izabela szafraniec to podróżniczka, która z pasją dokumentuje swoje wyprawy. Wystawa proponowana przez MiPBP, zatytułowana "Kobiety i dzieci w świecie Orientu" to fotograficzny zapis wyprawy do Indii i Nepalu. Fantastyczne, barwne jak na tamtejszy świat zdjęcia pokazują egzotyczną, zupełnie różną od naszej rzeczywistość. Podążając śladami tamtejszych kobiet, obserwowaliśmy ich dzień powszedni, zwyczaje, kulturę. Każde ze zdjęć jest warte uważnego spojrzenia. Podczas spotkania Izabela Szafraniec zaprezentowała i omówiła nie tylko zdjęcia, ale też nagrania filmowe. Zgromadzonych gości poczęstowała prawdziwą nepalską herbatą oraz tradycyjną potrawą kuchni indyjskiej. Obecny na spotkaniu Mieczysław Kieca, mając na uwadze święto wszystkich pań, obdarował każdą z uczestniczek symbolicznym tulipanem.

Wystawę można oglądać w MiPBP do końca marca. Zapraszamy!