W dniach od 9 maja do 3 czerwca 2011r. w bibliotece głównej oraz filiach realizowany będzie projekt "Książkowy zawrót głowy", dofinansowany przez MKiDN. Projekt skierowany jest do młodych czytelników w wieku 6 do 10 lat. Czeka nas wiele atrakcji m.in. spotkania autorskie z Melanią Kapelusz, Ewą Chotomską, Barbarą Gawryluk, Kaliną Jerzykowską, Grzegorzem Kasdepke, Wojciechem Widłakiem, Rafałem Witkiem, spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Aleksandrą Cieślak, pokaz czerpania papieru przez Art-Papier oraz ciekawe zajęcia plastyczne.  Do 18 maja trwa konkurs plastyczny "Wierszowany świat książki" na najpiękniejszą ilustrację do wierszy autorów, którzy będą gościć w bibliotece. Najładniejsze prace umieszczone zostaną  w kalendarzu wydanym w ramach projektu. Zapraszamy również na konkurs recytatorski pt. "Dlaczego cielę ogonem miele", który odbędzie się w Filii nr 13 na os. XXX-lecia.