Pogoda pokrzyżowała nam trochę plany, dlatego z "Bajecznego Rynku" przenieśliśmy się do "Bajecznej Biblioteki". Z okazji Dnia Dziecka i drugiego dnia społecznej kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" pracownicy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przygotowali dla swoich czytelników szereg atrakcji. Zajęcia rozpoczęły się czytaniem wiersza Juliana Tuwima pt.  "Rzepka" – spontanicznie powstała dziecięca inscenizacja wiersza. W dziadka wcielił się pan Marcin Cąkała – gość biblioteki, który świetnie odegrał swoją rolę. Pozostałe postacie z wiersza to uczestnicy zajęć. Następnie na dzieci czekał owocowy poczęstunek – czyli coś dla ciała. Kiedy nasi milusińscy pokrzepili się, rozpoczęła się przednia zabawa. Dzieci wzięły udział w grach sportowych, bawiły się w tradycyjną "Ciuciubabkę" oraz owocową sałatkę. Nie zabrakło też zabaw literackich – konkurs pięknego czytania i "Jak to leciało…" – dzieci odgadywały fragmenty znanych wierszy Brzechwy i Tuwima. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzymy naszym młodszym czytelnikom dużo dobrego.