10 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Marianem Hudkiem, Dariuszem Mildnerem i Piotrem Lilla. To członkowie Klubu Wysokogórskiego z Jastrzębia Zdroju. Spotkanie dotyczyło ostatniej, styczniowej i lutowej wyprawy alpinistów na Antarktydę i do Ameryki Południowej. Oba podejścia zakończyły się sukcesem. Uczestnicy wyprawy zdobyli najwyższy szczyt Antarktydy Mount Vinson i południowoamerykański Aconcagua. W naszej bibliotece prezentowali fotografie, slajdy i krótkie filmy, wzbogacone ciekawym opisem wyprawy. Wejście i zejście na szczyt na Mount Vinson (4890 m), przy potwornie silnych wiatrach i mrozie, zajęło pasjonatom łącznie 12 godzin. Wyprawa trwała 5 dni. Wejście na szczyt południowoamerykański zajęło alpinistom 3 dni, zejście trwało o jeden dzień krócej.