Brygida Simka – autorka różnych form plastycznych: rysunków, grafik, akwarel, pasteli, a w szczególności malarstwa olejnego. Uczestniczy w wystawach, konkursach oraz plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje wewnętrzne przeżycia i refleksje wyraża w poezji. Jej wiersze znalazły się na stronach almanachów poetyckich oraz antologii współczesnej. Zajmuje się także ceramiką artystyczną przedstawianą na międzynarodowych wystawach w Republice Czeskiej, prezentowaną również na licznych wystawach w kraju.
Wystawa "Sugestia koloru" to kolejna prezentacja twórczości Brygidy Simki w Galerii pod Fikusem. Tym razem prezentuje ok. 30 prac olejnych będących pokłosiem wielu plenerów w różnych zakątkach kraju. Na płótna przelewa wspomnienia z wielu ciekawych miejsc, zatrzymując na obrazie te, których już nie ma. W jej malarstwie dominują krajobrazy, pejzaże oddające koloryt i charakter przestrzeni, w której autorka przebywała. Artystka bardzo lubi też portrety – maluje głównie twarze Żydów.

WYSTAWA MALARSTWA "SUGESTIA KOLORU" BRYGIDY SIMKI W GALERII POD FIKUSEM DO KOŃCA WRZEŚNIA 2012 – ZAPRASZAMY!