Moje Przedszkole 3

11 kwietnia 2014 w sali multimedialnej MiPBP w Wodzisławiu Śl. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w I Powiatowym Konkursie Plastycznym “Moje Przedszkole” zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Spotkanie poprowadziła – koordynator konkursu Mirosława Lasecka – doradca metodyczny wychowania przedszkolnego. Uroczystość uświetnił występ zespołu teatralnego z ZSP nr 1 w Zawadzie przygotowany przez Beatę Świerczek – Tront. Młodzi aktorzy przedstawili spektakl pt. „Wielkanocna bajeczka”. Na finał konkursu zostali zaproszeni laureaci z rodzicami, nauczyciele oraz dwie grupy przedszkolne z PP nr 6 i ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim. Zabawy z dziećmi – malowanie twarzy, mini – dyskoteka – prowadziły animatorki z Zoozolandii.

Na konkurs napłynęło 40 prac dzieci 5 – 6 – letnich z 21 placówek oświatowych całego powiatu.  Członkami komisji konkursowej były: Justyna Taszka – Michalska – nauczycielka Liceum Plastycznego, Joanna Zielińska – doradca metodyczny pomocy psychologiczno – pedagogicznej i Bogumiła Świerkot – Różańska – doradca metodyczny języków obcych i bibliotek. Łącznie komisja wyróżniła 13 prac plastycznych. Nagrody i dyplomy wręczała p. Ludmiła Kłosińska – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Wodzisławia Śl. Zaproszenie na spotkanie przyjęła także Renata Gryt – konsultant Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

I miejsce zdobyła Natalia Olszar (PP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim), II miejsce – Natalia Szmel (PP nr 3 w Radlinie), III miejsce – Aleksandra Sauer (PP w Turzy Śląskiej).

Wyróżnienia otrzymali:  Piotr Chomecki (PP w Olzie), Liliana Froncek (PP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim), Edyta Gadomska (Katolickie Przedszkole Niepubliczne w Rydułtowach), Zuzanna Mamak (PP nr 1 w Pszowie), Amelia Pluta (PP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim), Agata Pustuła (ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, Hanna Szetlak (ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim), Karolina Warnicka (PP nr 3 w Rydułtowach), Simona Waś (PP w Rogowie), Olaf Wawrok (PP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim). Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

Fundatorami nagród byli: Szkoła Języków Obcych „Pascal”, Zoozolandia, Halina Zięba i Magdalena Szczurek – właścicielki sieci aptek Vivax, Księgarnia 812 /na Rynku w Wodzisławiu Śląskim/, Marek Pytlik – Pośrednictwo Ubezpieczeniowe. Wszystkim sponsorom dziękujemy.